Гениален гол на Левандовски измъкна Байерн

OFFNews 20 януари 2017 в 23:38 4539 0

Снимка FC Bayern

С уникален гол в добавеното време Байерн Мюнхен излъга 2:1 като гост Фрайбург в 17-ия кръг на германската Бундеслига. Вкара го Роберт Левандовски, който пое центриране на Рибери, не остави топката да падне с второ докосване и после с левия крак я прати точно до гредата.

Шампионите получиха ранен гол още в четвъртата минута, когато Яник Хаберер завърши по хладнокръвен начин много добра акция на своите. Десетина минути преди паузата Роберт Левандовски изравни, макар че останаха съмнения за засада при атаката.

Фрайбург и Байeрн изнесоха страхотен мач, като домакините трябва да съжаляват за пропусната точка. Те играха храбро, умно и малко преди гениалното изпълнение на Лева пропуснаnа да отбележат.

Така Байерн Мюнхен събра 42 точки на върха и вече води с шест на преследвача РБ Лайпциг. Фрайбург остана на осмо място с актив от 23.