Франция стигна финал на Мондиал 2018

OFFNews 10 юли 2018 в 23:13 3511 0

Отборът на Франция е първият финалист на Мондиал 2018 в Русия. "Петлите" постигнаха икономична, но ценна победа над Белгия с 1:0 и чакат съперника си в битката за трофея, който ще бъде излъчен измежду Англия и Хърватия.

За Франция това е трети финал в историята след 1998 година, когато спечели трофея и 2006 година, когато загуби от Италия. Нещо повече - за "петлите" това е втори пореден голям финал след Евро 2016, когато загубиха от Португалия.

За Белгия остава възможността да се пребори за бронза в малкия финал в събота.

Франузите изиграха двубоя без да поема големи рискове, като удържаше яростните белгийски атаки през първата част.

В началото на второто полувреме Франция стигна до единственото попадение с гол на Самюел Юмтити в 51-ата минута, който се разписа с глава след изпълнение на корнер. До края и двата тима създадоха положения пред вратите, но така и не стигнаха до попадение и накрая Франция заслужено се поздрави с успеха.