Дунав пак не падна от Лудогорец

ОFFNews 12 май 2017 в 19:37 2263 0

Снимка Дунав

Дунав Русе създава доста проблеми на Лудогорец този сезон. Пред над 6000 зрители в Русе новаците извъртяха 2:2 с  шампиона на България. Припомняме, през сезона Лудогорец победи веднъж Дунав 5:3, загуби 0:1, а още една среща завърши 2:2.

Домакините направиха по западен модел шпалир на гостите, които миналия кръг взеха на теория шестата поредна титла. И дадоха тон за хубав мач.

Бранко Костадинов изработи първия гол за Дунав след фирмен пробив отляво. Той намери Шапов и домакините ликуваха - 1:0.

Гостите изравниха чак след почивката. Кешеру вкара след асистенция на Марселиньо. По-рано през деня се написа, че румънският нападател може да премине в Трабзонспор срещу 6 милиона евро.

Съдиите проспаха две положения до края. Първо, те не дадоха дузпа за Дунав след игра на Марселиньо с ръка в пеналта. После Карагерен вкара за 2:1 отбита при удар на Ненов топка. Играчът на русенци беше повечко във засада.

Но в името на купона всичко е позволено, до края имаше още какво да се случи. Милчев си вкара автогол в 88-ата минута и така резултатът стана 2:2. Буквално в последните секунди Вандерсон имаше идеална възможност да донесе победата за шампионите, но пропусна.