Черно море докосва второто място в Първа лига

OFFNews 06 декември 2021 в 16:50 1582 0

Снимка Официален сайт на Черно море

Черно море победи ЦСКА 1948 с 2:0 и се приближи на точка до втория в класирането ЦСКА. Варненци спечелиха с голове на капитана Даниел Димов в средата на първата част ина Пабло Гарсия от дузпа в добавеното време.

Черно море бе близо до попадение в 12-а минута, когато Евгени Сердюк стреля силно, но вратарят на гостите Даниел Наумов се намеси и изби в корнер.

Две минути по-късно ЦСКА 1948 отвърна с мощен шут на Емил Мартинов, но стражът на варненци Иван Дюлгеров с вещина спаси.
Черно море поведе в 28-а минута след статично положение. След центриране от ъглов удар капитанът Даниел Димов с глава нанесе точен удар за 1:0.

В 33-а минута Емил Мартинов от гостите фаулира Велислав Василев и варненци имаха претенции за втори жълт картон, но реферът Станимир Тренчев подмина ситуацията.

ЦСКА 1948 започна по-активно втората част и бе близо до изравнително попадение в 50-а минута, когато Галин Иванов изведе Денислав Александров сам срещу вратаря, но той си поведе силно топката и не успя да нанесе завършващ удар.

До края Черно море затвори добре играта, а в добавеното време успя да стигне и до втори гол. Пабло Гарсия бе точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Симеон Петров срещу Зе Гомеш.

С победата Черно море продължи серията си на 11 поредни мача без загуба в шампионата.
ЦСКА 1948 остава на 10-о място в таблицата с 18 точки.