Ботев Пловдив спечели Битката за Тракия

OFFNews 07 декември 2019 в 16:23 2021 0

Ботев Пловдив триумфира в поредното издание на Битката за Тракия, след като победи Берое с 3:1 в двубой от 19-ия кръг на Първа лига.

Пловдивчани имаха преимущество над своя съперник на базата си в Коматево и стигнаха до успеха със силна игра през второто полувреме. Гостите завършиха мача с човек по-малко, след като Педро Еуженио получи набързо два жълти картона.

Тодор Неделев откри за Ботев в 10-ата минута, след като се възползва от грешка на вратаря на Берое. Гостите се вдигнаха на щурм и изравниха в края на първата част, когато Александър Цветков наказа грешка на Кристиян Димитров.

След почивката Ботев изкова успеха си с попадения на Александър Тонев в 54-ата минута и Станислав Шопов в 61-ата, като това беше негово дебютно попадение за пловдивчани.

Успехът беше пети пореден за Ботев в Първа лига, като отборът събра 25 точки и се изкачи на деветото място. Със същия актив осми е Берое.