Ботев Пловдив продължава да ниже победи при Феро

OFFNews 30 ноември 2019 в 17:15 1707 0

Снимка Официален сайт на Ботев Пловдив

Ботев Пловдив продължи победната си серия в Първа лига под ръководството на новия треньор Ферарио Спасов, след като разгроми като гост Царско село с 3:0 в двубой от 18-ия кръг. Така пловдивчани взеха реванш за загубата у дома от същия съперник в началото на шампионата.

Срещата започна с минута мълчание в памет на големия ни актьор Стефан Данаилов, който почина по-рано през седмицата.

Домакините упражниха традиционния натиск в началото, но не успяха да материализират превъзходството си. Така се стигна до откриването на резултата в 25-ата минута, когато Антонио Вутов получи топката от Лазар Марин и направи 1:0.

В 36-ата минута Ботев вкара втори гол. Футболист на домакините опита да върне към централния защитник Кавдански, но топката се спря в една от локвите на терена. Последва моментален извеждащ пас към Вутов, който се откъсна сам срещу вратаря и реализира с шут под гредата за 2:0.

Гостите стигнаха до трети гол в 66-ата минута след точно изпълнена дузпа от Тодор Неделев.

Така Ботев записа четвърта поредна победа и вече е девети с 22 точки. Царско село е 12-и с 15.