Ботев Пловдив изхвърли Литекс за Купата

OFFNews 12 декември 2017 в 19:28 2650 0

Снимка sportal.bg

Пловдивският Ботев стана първият полуфиналист в турнира за Купата на България, след като разгроми Литекс с 5:0 в четвъртфинален сблъсък на базата си в Коматево. Така носителят на Купата продължава успешно защитата на трофея.

В герой за пловдивчани за пореден път през този сезон стана резервата Стивън Петков, който отбеляза своя първи хеттрик. Бившият играч на Левски бе точен първо с глава в 15-ата минута.

Той се възползва от центриране на Дуде Ндонгала, след като бе оставен сам срещу Диян Вълков. В 29-ата минута пък Петков удвои след хубав пробив на Тодор Неделев. Фелипе Бризола вкара за 3:0 в последните секунди на първата част.

Ивайло Раденцов нацели гредата на "канарчетата" в 54-ата минута, но за "оранжевите" свърши в 63-ата минута.

Тогава Иван Иванов фаулира Густафо Алфонсо в наказателното поле, а реферът Станислав Тодоров даде дузпа за домакините и изгони защитника за втори жълт картон.

Петков бе безгрешен от бялата точка, като отбеляза своя първи хеттрик. Три минути преди края любимецът на бултрасите Тодор Неделев също се разписа с хубаво попълнение от 19 метра за крайното 5:0.