Без победител в дербито на Пловдив

OFFNews 31 август 2019 в 20:34 1169 0

Без победител завърши пловдивското дерби между Локомотив и Ботев от осмия кръг на efbet Лигата.

Двубоят на "Лаута" завърши 1:1, а след този резултат Локо върви трети във временното класиране с 14 точки, докато Ботев има 9 и заема място в средата.

Символичните гости от Ботев започнаха по-добре и в осмата минута откриха резултата. Марко Перван изведе в ляво в пеналта Лазар Марин и той от малък ъгъл със силен удар простреля Мартин Луков.

След почивката локомотивци натиснаха здраво и в 53-ата минута стигнаха до изравнителен гол. Первиз Умарбаев центрира от фаул от дясно към далечната греда и от границата на малкия пеналт Стивън Езе засече от въздуха с крак за 1:1.

Последваха силни минути за Ботев, а секунди преди последния съдийски сигнал Локомотив беше много близо до победата. Стивън Езе свали едно центриране към Дейвид Малембана, който отблизо от малък ъгъл нацели страничния стълб на вратата на Ботев.