Байерн се върна на върха в Бундеслигата

OFFNEWS 10 декември 2016 в 18:49 2744 0

Отборът на Байерн Мюнхен разгроми с 5:0 Волфсбург като домакин в среща от 14-ия кръг в Бундеслигата и се върна на върха във временното класиране.

Досегашният лидер РБ Лайпциг записа първа загуба от началото на сезона, след като отстъпи с 0:1 пред Инголщат 04 и отстъпи челото в класирането. Единственото попадение падна още в началото на мача, като точен бе Рожер.

Ариен Робен даде тон на головата фиеста в Мюнхен, като вкара за 1:0 в 18-ата минута, а четири минути след това точен беше и Роберт Левандовски.

Полякът окончателно отказа съперника с попадение за 3:0 в 58-ата минута, а в 76-ата минута дойде ред и на Томас Мюлер да се разпише. Появилият се като смяна Дъглас Коща увеличи на 5:0 в 86-ата минута.

Така баварците изпълниха част от желанието на шефа в клуба Карл-Хайнц Румениге, който си пожела да види тима на върха в класирането на Коледа.

Към момента лидер е Байерн с 33 точки, колкото има и Волфсбург, но баварците са с по-добри показателив головата разлика.