Автогол донесе победата на Левски над Ботев Пловдив

OFFNews 18 февруари 2018 в 19:19 4194 0

Снимка levski.bg

Автогол на Пламен Димов донесе първата победа на Левски с 1:0 над Ботев Пловдив в пролетния полусезон на Първа лига.

Двубоят се изигра пред пълните трибуни на стадион "Виваком Арена Георги Аспарухов", които геройски издържаха до 88-ата минута, за да видят как отборът им повежда в резултата.

Двата тима направиха здрав мач, в който интересните положения липсваха, с изключение на гредите на Антонио Вутов и Тодор Неделев. През всички 90 минути "сините" имаха териториално надмощие, но както и през есента, срещнаха сериозни трудности пред отбелязването на гола.

Напук на многото трансфери, треньорът на домакините Делио Роси пусна само двама от новите сред титулярите. На вратата започва Божидар Митрев, а пред него в защита действат Милош Цветкович, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон и Иван Горанов. Филипе Нашименто, Жорди Гомес, Роман Прохазка и Жерсон Кабрал са халфовете, а Антонио Вутов и Станислав Костов играят в атака. Така Габриел Обертан е оставен на пейката.