18-годишен носи победа за ЦСКА-София над Локо Москва

OFFNews 22 януари 2017 в 18:59 3469 0

ЦСКА победи 2:1 Локомотив Москва в контрола, играна в Испания. Победния гол малко преди края вкара 18-годишният талант Тонислав Йорданов. Той прехвърли майсторски вратаря на руснаците. Тонислав е сред най-големите ни таланти. Родом е от Севлиево, още като малък е привлечен в школата на Литекс, а от лятото е в ЦСКА-София.

Иначе в 51-ата минутао Локо откри резултата. Това стана след груба грешка на вратаряж Георги Китанов, който позволи на резервата Ндинга да му отнеме топката и да я изпрати в неговата мрежа от 16 метра.

Радостта на руснаците трая две минути, когато Манолев проби и центрира отдясно по земя към резервата Руи Педро, който без проблем изравни с техничен шут от 6-7 метра. В 55-ата минута ЦСКА-София можеше да осъществи пълен обрат, но озовалият се сам срещу вратаря Преслав Йорданов стреля над напречната греда.

ЦСКА-СОФИЯ: 12.Георги Китанов, 3.Антон Недялков, 4.Божидар Чорбаджийски, 5.Рафаел Перес, 11.Станислав Манолев, 6.Рубен Пинто, 20.Петрус Бумал, 22.Никола Колев, 10.Арсенио Нунеш, 26.Густаво Кулма, 9.Преслав Йорданов (Дюлгеров, Десподов, Виана, Руй Педро, Давид Шимао, Атанасов, Георгиев, Слави Петров, Тонислав Йорданов, Станоев, Руменов)