Наим Сюлейманоглу вече има подходящ донор за чаканата чернодробна трансплантация. Това съобщава турското издание "Хюриет", цитирано от интернет сайтове в южната ни съседка.
Най-великият щангист за всички времена, спечелил 3 олимпийски, 7 световни и 7 европейски титли, е в стабилно състояние, след като преди повече от седмица беше приет по спешност и поставен в изкуствена кома в истанбулска болница, заради цироза на черния дроб.
За негов донор се спряга брат му Мухарем, който от самото начало на лечението е до него в лечебното заведение. Сюлейманоглу беше подготвен за трансплантация преди дни, но лекарите решиха да изчакат подобрение в общото му състояние. През това време великият щангист имаше проблеми с единия бъбрек.
"Хюриет" съобщава, че той е бил подложен на интервенция за подобряване на функциите на органа. След нея на родения в българското село Птичар спортист бяха направени всички нужни изследвания, които показаха, че е готов за трансплантация.
Човек от листата на донорите също се е оказал подходящ и се очаква до дни трансплантацията, която би спасила живота на Сюлейманоглу, да бъде извършена. Състоянието на шампиона се следи детайлно дори от президента на Турция Реджеп Таип Ердоган.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец