Американският плувец Майкъл Фелпс продължава да пише със златни букви история в басейна. Невероятният спортист спечели 19-ото си олимпийско злато, след като триумфира с щафетата на САЩ на 4 по 100 метра свободен стил. 31-годишният Фелпс плува на втори пост, а квартетът на САЩ финишира за 3:09.92 минути. Втори останаха французите с 3:10.53, а за бронза се пребориха австралийците с 3:11.37 мин., като успяха в края да изпреварят Русия.
Така Фелпс вече има 23 медала от олимпийски игри. Освен 19-те златни, в дома му са окичени още 2 сребърни и 2 бронзови. Макар и едва 31-годишен, той се смята за нещо като ветеран в плуването. Досега плувец над 30-те не беше печелил злато на олимпиада. До края на Игрите Фелпс има за цел да добави още три титли към впечатляващата си колекция.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
19207
1
08.08 2016 в 09:30
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци