Чудо! Националите по баскет сломиха Франция

OFFNews 13 септември 2018 в 20:39 2154 0

Малко чудо се случи в българския баскетбол тази вечер. Националите ни постигнаха изключително изненадваща победа над третия в световната ранглиста тим на Франция със 74:68 в двубой от световните квалификации, игран в Ботевград.

В състава на гостите личаха дори имена на играчи от НБА, но нашите момчета показаха как с хъс и борба могат да спечелят и срещу по-добри от тях като индивидуалности.

Българите, водени от треньора Любомир Минчев, стартираха много силно, но постепенно гостите изравниха играта. Мачът вървеше кош за кош, а развръзката настъпи в последната четвърт, която започна при 59:58 за България.

По-малко от пет минути преди края резултатът бе равен при 66:66. След това българите направиха фантастична серия от 6 точки и завоюваха победата.

Най-резултатен за България беше Дий Бост със 17 точки. 16 реализира Димитър Димитров, а 13 добави Павел Маринов. В неделя гостуваме на Русия в Москва.