България победи Босна и запази шансове за Световното по баскетбол

OFFNews 30 ноември 2018 в 21:29 3461 0

Снимка basketball.bg

Българският национален отбор по баскетбол запазиха шансовете за класиране на Световното първенство в Китай догодина, след като победи Босна и Херцеговина с 89:82.

В този двубой тимът ни бе без двама от най-добрите си играчи – Александър Везенков и Дий Бост. Успехът беше четвърти за "лъвовете" в квалификациите, като тимът ни има и пет поражения. Босна и Херцеговина остава на дъното в класирането с баланс 2 победи/7 загуби и на практика без шанс за шампионата в Китай.

Гостите започнаха уверено, но постепенно нашите момчета се посъвзеха и в началото на втората четвърт дръпнаха с 10 точки. След това обаче съперникът взе инициативата и не само че навакса изоставането, а в края на частта вече водеше с 51:46.

Обратите в играта продължиха и след серия от 11 безответни точки българите излязоха напред в резултата и приключиха третата четвърт със 72:67. В последните 10 минути родните баскетболисти не се огънаха и спечелиха мача с 89:82.

В следващите срещи на 3 декември България гостува на Франция, докато Босна и Херцеговина приема Финландия.