Смесените бойни изкуства никога вече няма да бъдат същите. В Бразилия се случи историческо събитие - жена-трансджендър победи мъж на състезание от веригата Mr. Cage 34.
Щастливата победителка е 21-годишната Ан Вериато, която победи Райлсон Пайксао. В ММА има още един трансджендър - Фалън Фокс, но тя се бие с жените, нещо което Вериато счита за несправедливо.
"Даже когато си смених пола и през ум не ми е минавало да се бия жени. Прекалено съм добра за тях.
Смятам за по-справедливо да се бия с мъжете. Така е по-равностойно", казва спортистката, която започва да тренира на седемгодишна възраст, когато е все още момче. Той тренира непрекъснато оттогава, като прави пауза от няколко месеца след смяната на пола. При връщането си в залата се получило доста забавно, тъй като никой не го/я познал.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
15925
1
14.03 2018 в 16:07
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск