България има европейски шампион по карате киокушин

OFFNews 09 декември 2018 в 19:44 4098 0

Кристиян Дойчев от България е новият европейски шампион по карате киокушин в категория мъже до 85 килограма. Освен европейската шампионска титла България има двама сребърни и седем бронзови медалисти.

Дилян Николов (кат. до 60 кг) и Димитър Димитров ( кат. до 75 кг) спечелиха втори места на Европейското по киокушин. От жените Любомира Николoва (кат. жени до 65 кг) и Красимира Мирева (кат. жени до 60 кг) грабнаха бронзови медали, а от мъжете Стилиян Петков (кат. 65 кг), Иван Команов (кат. 70 кг), Георги Дойчев (кат. 80 кг), Георги Иванов (кат. 95 кг) и Христо Георгиев ( кат. 90+ кг) станаха трети на Европейското.

Специална награда за най-добра техника при мъжете спечели Кристиян Дойчев, а при ветераните приза за най-висок боен дух отиде при семпай Милен Петров.

С награждаването на Европейското първенство за мъже, жени и ветерани се сложи край на дългия киокушин уикенд, който събра над 1000 състезатели и треньори от повече от 32 страни от цял свят в Двореца на спорта и културата във Варна.

Едновременното провеждане на грандиозните Шесто открито световно първенство за младежи и девойки и Второ европейско за мъже, жени и ветерани е прецедент в историята на спорта. България имаше честта да бъде първият домакин.

От Световното първенство за юноши националите ни спечелиха един сребърен и три бронзови медала. Миглен Димитров спечели вицешампионската титла вчера, а Ивон Тенева (кат. 12/13-годишни), Теодора Попова (кат. 12/13-годишни) и Васил Димитров (кат. 16/17-годишни) грабнаха бронза.