Ръководството на фонд "Земеделие" и представители на Министерство на финансите днес ще изплатят около 200-300 хил.лв. на земеделски производители, пострадали от бедствията в последните дни.
Това съобщи пред БНТ министър Симеон Дянков. "В брой ще започнат да се изплащат помощите на хората, за да влязат свежи пари в региона", заяви Дянков.
Според министъра щетите от бедствието са за над 10 млн. лв., но точните размери ще са ясни след около седмица. Симеон Дянков каза, че правителството ще може да се справи самостоятелно и без да чака помощ от Европейския сьюз, тъй като от миналата година има 400 млн. лева резерв и са готови да действат бързо.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец