Извозването на свръхтовари на "Лукойл Нефтохим" блокира движението по улиците в Бургас за около един час, съобщи БНТ.
Бяха извозвани два огромни резервоара за катализаторен отпадък. Всеки един от тях заедно с платформата, която ги превозва, тежи над 350 тона и е с диаметър 8 метра и дължина от близо 24 метра.
За да се предпази градската инфраструктура и пътната настилка, придвижването е станало изключително бавно - с около 5 километра в час. Така разстоянието от пристанището до рафинерията е било изминато за около час.
За трети път през последните шест месеца товари на "Лукойл" блокират улиците на морския град.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен