Състоянието на децата, които получиха хранително отравяне по време на зелено училище в Банско, се подобрява.
Това съобщи директорът на болницата д-р Божидар Велев.
По време на визитацията тази сутрин лекарите са установили, че децата вече нямат стомашни болки и състоянието им се нормализира.
Велев коментира, че при желание от страна на родителите децата могат да бъдат изписани още днес, но е препоръчително те да останат още ден за наблюдение.
На система остава само един ученик, при когото още се забелязват позиви за повръщане.
В събота групата от 125-то СОУ в София бе приета с хранително отравяне в болницата в Разлог.
Децата са били на зелено училище в хотел „Бъндерица” в Банско.
Екипи на РЗИ и на Агенция по безопасност на храните извършиха проверка на хотела. Кухнята в „Бъндерица” е затворена до второ нареждане, а резултатите от изследванията ще бъдат ясни в понеделник.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Спряха трамваите в Лайпциг до утре, след като жегата разтопи релсите
Гълъб Донев: Увеличението на винетката е едва 1,20 € на месец, не е стряскащо
Ден 474: Блато. Канадските дневници на Райна Александрова
Fibank с 2 отличия от 34-ото издание на конкурса "Банка на годината"