

Проливните дъждове в България и Турция са причинили повишаване на нивото на река Тунджа край град Одрин.
По данни на регионалната служба по водите, нивото на Тунджа през последното денонощие се е увеличило 4 пъти. Водите на реката почти са стигнали до нивото на моста Фатих в Одрин и има риск да го залеят. Поради това той е затворен за движение.
Реката е заляла и местността "Сарайичи", където всяка година се провеждат традииционните мазни борби Къркпънар. Повишен е дебитът и на Марица, но няма опасност от наводнения.
За опасност от преливане на някои реки беше съобщено още на 17 май, като за нй-критичен беше обявен водосборът на реките Марица и Тунджа.
Покачване на нивото на Марица бе регистрирано още на 18 май, когато водният стълб се покачи с близо 50 см при Пазарджик.
За опасността от преливане на някои реки са предупредени гръцките и турските власти.
Следете новините ни в :






























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
''Всичко е затрупано с боклуци'': Откриха изоставени гробове на руски войници край Донецк
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
ГДБОП разби лаборатория за производство на фентанил, бълвала по 10 кг дневно
'Дачия' и 'Форд' затварят заводите си в Румъния заради енергийната криза