Микробуси на пожарната и жандармерията ще бъдат използвани за транспорт на болни от COVID-19, ако се наложи. Общо 25 са превозните средства които вътрешното министерство е заявило, че може да предостави, съобщи БНР.
Микробусите ще бъдат управлявани от екипи на Пожарната и Главна дирекция „Жандармерия и специални операции“, които имат познания и са изкарали курсове за парамедици. Те ще бъдат оборудвани със защитни облекла, каквито в момента носят медиците от Спешна помощ и лекарите в COVID отделенията в болниците у нас.
Ако превозните средства не достигнат, е възможно да бъдат използвани микробуси на Столичната дирекция на вътрешните работи.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец