Подсъдимите Десислава Иванчева и Биляна Петрова напуснаха ареста на ул. "Майор Векилски" с патрулка на столичното 7-о РУ.
След като бъдат регистрирани в районното, колата на МВР ще ги откара по домовете им, където трябва да изтърпяват мярка "домашен арест", съобщи БНР.
Малко по-рано днес бе откаран и третият подсъдим - бившият кмет на район "Младост" Петко Дюлгеров.
Тримата бяха задържани на 17 април в центъра на столицата с белязани пари.
Следващото заседание по делото за подкуп е насрочено за 7 януари.
Отстраненият кмет на „Младост” Десислава Иванчева, заместничката ѝ Биляна Петрова и Петко Дюлгеров ще останат под домашен арест поне до края на Коледните празници. Окончателното решение за промяната на мярката им АСНС ще вземе след 26 декември. Втората инстанция може да се произнесе и след Нова година.


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец