Турция отзовава всички служители на представителството си в Дамаск. Те трябва да напуснат сирийската столица още в понеделник.
Причина е напрегнатата обстановка, породена от размириците, които продължават вече повече от година. Заради репресиите Истанбул влоши дипломатическите си отношения със Сирия и призова за оттеглянето на президента Башар ал-Асад.
Генералното консулство на Турция в северносирийския град Алеп остава отворено.
Преди Турция посолствата си в Сирия затвориха САЩ, Великобритания, Франция, Италия, Канада, Швейцария, Испания, Япония, Финландия и Арабските монархии от Персийския залив.
На 1 април в Истанбул ще се проведе международна конференция на „Приятелите на Сирия“, която ще обсъди начините за прекратяване на насилието в арабската република.
Следете новините ни в :




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Кметът на София заведе дело за 20 000 евро срещу депутата Станислав Анастасов
Цигарите поскъпват от август
Шофьорът, убил двете деца на Тракия, имал 20 нарушения и още инциденти на пътя
ДБ иска бюджетът да бъде оттеглен и преработен