Френската полиция използва сълзотворен газ при сблъсъци с активисти за опазването на климата в Париж, съобщава AFP.
Това се случи по време на демонстрация в навечерието на световната среща за климата, която започва утре в града. Протестиращите са замервали униформените с различни предмети.
Преди протестиращите да бъдат разпръснати, малка група от маскирани хора започнаха да скандират „Извънредно положение, полицейска държава“, визирайки мерките ограничили протестите, въведени след атентатите на 13 ноември във френската столица.
Все още не е ясно каква е причината за ескалацията на напрежението. Полицията е блокирала движението до и от Площада на Републиката, където се бяха събрали демонстрантите. На мястото са чути и експлозии, за които се смята, че са фойерверки.
Протестите в Париж са част от множеството инициативи в навечерието на световната среща за климата, която започва в града утре.





























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
30.11 2015 в 00:02
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
29.11 2015 в 21:29
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Йотова: Европейската комисия предложи най-рисковия бюджет за следващите седем години
ISW: Русия работи за протести срещу Зеленски
Тайно ''окръжно'' и скандал заради премахването на езиковите паралелки
Файненшъл таймс: Николай Младенов застава начело на ръководството на Газа
Файненшъл таймс: Николай Младенов застава начело на ръководството на Газа
Хампарцумян: Бюджетът показва, че управляващите се готвят да сдават властта