Вчера българският консул в Мадрид се е видял със 7 от задържаните български моряци от кораба „Св.Николай”, съобщиха от външно министерство. Корабът бе задържан заради 3 тона кокаин.
Моряците ни са в добро здравословно състояние, властите спазват правата им. Екипажът на „Св. Николай” продължава да бъде разпитван.
Следващата седмица консулът ще се срещне и с останалите български граждани.
На 15 август в Испания бяха задържани 21 български моряци. Испанските власти откриха на борда на кораба "Св. Николай" 3 тона кокаин.
Според разследващите част от моряците ни са замесени в наркоканал. Част от екипажа пък смятал, че корабът превозвал захар.
Съдебният процес ще бъде в Испания.
Следете новините ни в :


















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари