Данък върху газираните напитки наложи градският съвет във Филаделфия. Те ще се облагат с 1,5% за унция, съобщиха световните агенции.
Приходите от налога ще отиват за образованието и парковете. Мярката има за цел да стимулира здравословното хранене, във Филаделфия 68% от възрастните и 41% от децата страдат от затлъстяване.
Американската асоциация на безалкохолните напитки заяви, че ще се бори по съдебен път срещу данъка, който трябва да влезе в сила от 1 януари догодина.
През последните години предложения за подобна мярка се провалиха в над 30 големи града и щата в Америка.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
20847
1
17.06 2016 в 09:45
"Газираното вреди на Вас !"
"Газираното убива Вашите деца!"
"Пийте газирано, за да печелим ние !"
и т.н.
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му