Два експлозии са разтърсили германския град Дрезден късно в понеделник, съобщават "Дойче веле", позовавайки се на информация от полицията.
Двете малки взривни устройства са избухнали пред джамия и конгресен център в града. Няма данни за пострадали.
Първата бомба е детонирана малко преди 22 часа местно време пред джамия, в която се намирали имам, съпругата му и двете му деца. Втората бомба се е взривила около половин час по-късно пред конгресен център и е накарала полицията да евакуира хотел в района.
Засега никой не е поел отговорност, но властите подозират, че мотивите са атаките са ксенофобски. Експлозиите са последвали марш на антиислямското движение ПЕГИДА.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
35235
3
27.09 2016 в 14:32
Поздрав!
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел
Мицкоски обвини България, че е застрашила сигурността на семейството му
Никола Цолов се запътва към Формула 1, пишат испански медии