OffNews.bg

Късен гол на Ди Мария прати Аржентина на 1/4 финал

Аржентина спечели с минималното 1-0 осминафиналния си двубой срещу Швейцария в оспорван мач на "Арена Коринтианс" в Сао Пауло.

Важният гол за южноамериканците отбеляза крилото на Реал Мадрид Анхел Ди Мария в 118-ата минута след асистенция на Лионел Меси.

В началото мачът започна без сериозни положения пред двете врати. Първата голяма опасност бе пред вратата на Аржентина в 18-ата минута, когато Шакири премина бранител на "Гаучосите", нахлу в наказателното поле и подаде към Джака, който стреля силно, но Ромеро спаси.

Десет минути по-късно се откри и първият шанс за Аржентина. Лавеци се озова на стрелкова позиция, но този път на другата врата Беналио се намеси решаващо.

В 36-ата минута Дръмич от символичните гости в мача остана сам срещу аржентинския вратар и се опита да го прехвърли, но ударът му бе много лек и Ромеро безпроблемно улови, а Швейцария пропусна една от най-чистите си възможности за гол в мача.

През втората част футболът на терена не бе на много високо темпо, отборът на Отмар Хицфелд бе компактно прибран в своята половина, докато Аржентина не намираше верния път към вратата на Беналио.

Звездата на Барселона Лионел Меси се отчете с опасни удари в 68-ата и 78-ата минути, първият минал малко над напречната греда, а вторият спасен от швейцарския вратар. В самото начало на полувремето Джердан Шакири изпълни опасно пряк свободен удар, който затрудни аржентинския страж.

Като цяло обаче чистите положения бяха рядкост през второто полувреме и мачът закономерно остана да се реши в продължения.

В продълженията двубоят определено се откри и темпото на игра бе доста по-високо. Двата отбора заиграха по-смело, търсейки решаващия гол. Швейцария сякаш бе по-активният отбор, който владееше топката повече, но продължаваше да не създава чисти положения.

В 108-мата минута крилото на Аржентина Анхел Ди Мария отправи много точен удар почти в сглобката на вратата, но Диего Беналио отново прояви рефлекс.

Двамата треньори извършиха и последните си смени, за да внесат свежест в играта на отборите си.

Решаващият момент дойде в 118-ата минута, когато Меси напредна с топка в крака и подаде на останалия на стрелкова позиция Ди Мария, който с мигновен удар с левия крак отбеляза в долния далечен ъгъл на швейцарската врата и прати южноамериканците на заветния 1/4 финал.

В 120-ата минута Швейцария изпусна златния си шанс за изравнителен гол след удар в гредата и след това неточна добавка отблизо на влезлия като резерва Блерим Джемайли.

Аржентина взе трудна, но сладка победа и в следващата фаза възпитаниците Алехандро Сабела ще срещнат победителя от двубоя между Белгия и САЩ.

Състави:

Аржентина: Серхио Ромеро; Пабло Сабалета, Федерико Фернандес, Езекил Гарай, Маркос Рохо (Басанта); Хавиер Масчерано, Фернандо Гаго (Билиа); Анхел Ди Мария, Езекил Лавеци (Паласио), Лионел Меси; Гонсало Игуаин.

Швейцария: Диего Беанлио; Стефан Лихтщайнер, Рикардо Родригес, Фабиан Шер, Йоан Джуру; Гьокхан Инлер, Гранит Джака (Фернандес), Валон Бехрами, Джердан Шакири; Адмир Мехмеди (Дженайли), Йосип Дръмич (Сеферович).

Ако имате какво да кажете на тема "Мондиал 2014", може да го направите в новата игра на OFFNews! Направете видео коментар и го качете в OFFTube и може да спечелите Sony Xperia M и Sony Xperia Tablet Z.