Вчера в зоопарка на София е починала хипопотамката, съобщават от зоологическата градина.
„С огромно съжаление ви съобщаваме, че вчера почина женският ни хипопотам. Направена е аутопсия от екип от специалисти-вирусолози и патоанатоми от БАБХ и БАН. Взети са материали за лабораторни изследвания –вирусологични, микробиологични, токсикологични и хистологични. Предварителните резултати от аутопсията показват изменения в сърдечния мускул (вероятната причина за смъртта е хронично сърдечно заболяване)", пише в съобщение на сайта им.
През август зоопаркът в София беше затворен временно след смъртта на редица животни. Лабораторните проби тогава показаха, че причината за смъртта им са пестициди в част от закупената за животните храна.
Сред умрелите животни тогава бяха три гаура, як, бизон, камила и бебе козирог.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14.12 2014 в 00:37
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци