Служителите в столовата в лагера в Харманли са били спасени от сирийски жени. Те застанали между афганистанците и служителите.
Първият бунт в бежанския център започна преди обед вчера именно в столовата. Именно недостигът на храна е довел до размириците, при които бяха запалени гуми, счупени прозорци, а пристигналите полицаи бяха посрещнати с камъни.
Протестът на мигрантите бе временно овладян, но вечерта хиляди се разбунтуваха отново вечерта.
Най-вероятната причина за втория бунт е затварянето на магазина за хранителни стоки вътре в лагера.
Бежанците тръгнали към магазина, след като при протеста през деня столовата беше изпочупена, но го заварили затворен, което довело до новата ескалация на недоволството, при която бяха ранени 24 полицаи, както и много бежанци.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
22193
9
25.11 2016 в 11:11
http://offnews.bg/news/Obshtestvo_4/Bezhanskiiat-lager-v-Harmanli-e-pod-karantina_640434.html
Защо жените са намятани насред плаца като торби с цимент, а мъжете свободно се разхождат край тях? Жените нямат ли желание и право да се разхождат? Или ще кажете, това са културни особености, а не сексизъм.
Мунчо, ела да ме просветиш, бе!
69999
6
25.11 2016 в 10:17
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци