Ексклузивно Руснаци в България купиха 17 джипа, даряват ги на руснаците, които воюват срещу Кремъл (видео)

Руснаци в България купиха 17 джипа, даряват ги на руснаците, които воюват срещу Кремъл (видео)

Владимир Йончев 30 June 2026 в 17:42 3527 5

Руснаци, които живеят в България събраха пари и купиха 17 високопроходими автомобили. Утре с кратка церемония пред храм-паметника "Александър Невски" в София, те ще ги предадат на руснаците от легион "Свобода за Русия", които редом с украинците воюват срещу кремълския режим.

На събитието, което започва в 11 часа са поканени български и международни медии.

Руснаците в България, които се борят срещу режима на Путин и преди са правили подобно дарение са сънародниците си, които са в състава на ВСУ.

Ето кадри от предишното такова събитие:

OFFNews имаше честта да вземе интервю от един от руснаците, които от България се опитват да помогнат на сънародниците си да отвоюват свободата на страната си от кремълския диктатор.

По съображения за сигурност не споменаваме името на събеседника, лицето му е замъглено, а гласът му е генериран с изкуствен интелект, но гарантираме, че това е истинско интервю с истински човек.

Предлагаме Ви видеозаписа сега, а утре след събитието, ще публикуваме и текста на разговора:

Следете новините ни в :

Владимир Йончев

Владимир Йончев е главен редактор на OFFNews. Завършил е НГДЕК "Св. Константин Кирил Философ" и специалност философия в СУ "Св. Климент Охридски". Работил е във вестниците "Новинар", "Стандарт", "Телеграф" и "Македония". Носител на наградата "Черноризец Храбър" за журналистическо разследване.

Най-важното
Всички новини
За писането на коментар е необходима регистрация.
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!

2252

5

Деспин Митрев

30.06 2026 в 19:00

Благодарение на такива Русия може да стане държава.

7243

4

Пакоджет

30.06 2026 в 18:53

А румбурак решетников целува г.за на митрофанова и путлер, от вражеската роССия.

1598

3

jorj

30.06 2026 в 18:47

РадеРубльов пък дарява с парите на българския данъкоплатец щедро /по Крезовски, приказно / джуджето путьо !!! И не само него ! Ердо и путьо си делкат плячката БОТАШ ОТ 13 МИЛИАРДА !!!
СЕГА И ЛИТАСКО НИ ГО НАТАСКО 3 МИЛИАРДА !!! АЙДЕ, ЛЕКА НОЩ БЪЛГАРИНО И ДА НЕ СЕ ОПЛАКВАШ, ЧЕ ЖИВЕЕШ В БЕДНА И МАФИОТСКА ТЕРИТОРИЯ.

3028

2

Valioka

30.06 2026 в 18:24

Да не излезне от некъде Данаил, да ги анатемоса... Или ше се скрие у криптата, да го не оламбат...

1598

1

jorj

30.06 2026 в 18:14

Браво! Достоен отпор на червенопутиновия чумав фашизъм !
 
X

Лидерът на протеста Манол Глишев: Площадът ще свали Радев наесен