Европейската комисия настоя Хърватия да вдигне блокадата по границата със Сърбия, което ще е в интерес на Западните Балкани.
Еврокомисарят по разширяване на ЕС Йоханес Хан обяви, че е силно загрижен заради ситуацията на сръбско-хърватската граница, която беше блокирана заради бежанския поток.
Заради блокадата стотици камиони, включително с български шофьори останаха на границата.
„Страните от Западните Балкани, които са засегнати от кризата, сред които и самата Сърбия, не са причина за проблема, а напротив, те допринасят за нейното разрешаване. Това е най-голямата бежанска криза в историята на Европа след Втората световна война. Това не е само европейски, а международен проблем. Трябва да стабилизираме ситуацията в регионите
Хърватският премиер Зоран Миланович обяви, че още днес или най-късно утре граничните пунктове ще бъдат отворени.
Хърватия затвори границата със Сърбия, след като Белград обяви, че насочва бежанския поток към Унгария.
В отговор на това решение Сърбия също забрани влизането на хърватски автомобили.



















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
25.09 2015 в 18:10
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци