Дебатът по вота на недоверие към кабинета „Орешарски“ ще се проведе в сряда.
Това съобщи председателят на Народното събрание Михаил Миков преди началото на семинара, организиран от Регионалния секретариат за Парламентарно сътрудничество в Югоизточна Европа.
Това, по същество, е вторият вот на недоверие към кабинета „Орешарски“ само в рамките на месец. Проекторешението бе внесено от ГЕРБ миналия четвъртък, а като мотив в него е посочен „провалът в политиката на регионалното развитие и инфраструктурата“.
Според процедурата в сряда ще се проведе дебатът, в рамките на който вносителите на вота от ГЕРБ трябва обяснят мотивите си за него. В пленарната зала трябва да бъдат още премиерът Орешарски и министър Десислава Терзиева, тъй като аргументите на вота касаят политиките в нейния ресор. Орешарски, Терзиева и парламентарните групи, подкрепящи кабинета, трябва да представят анализ в защита на правителството.
Самото гласуване трябва да се проведе не по-рано от 24 часа след дискусиите.
Първият вот на недоверие към кабинета бе мотивиран с „провала на Министерството на инвестиционното проектиране“. Съществен дебат по него обаче не се състоя. Председателят Миков бе принуден да прибегне до трик, за да осигури кворум в пленарната зала, тъй като „Атака“ бяха в Брюксел, а ГЕРБ бойкотираха работата на парламента.
В крайна сметка по време на дискусиите бившите управляващи не представиха аргументите си за вота, а поради липса на кворум и в следващото заседание гласуването бе отложено за следващата седмица.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
14.10 2013 в 15:39
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
14.10 2013 в 15:36
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
14.10 2013 в 13:33
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
14.10 2013 в 12:44
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
14.10 2013 в 11:53
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
14.10 2013 в 11:52
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
След скандала с ордена 'Бял орел' Зеленски няма да отиде на конференцията за възстановяване на Украйна в Гданск
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Радев: Американските самолети ще напуснат летището ни до 30 юни
Увеличават пенсията за старост, вдигат се и други