Надежда Нейнски ще регистрира Гражданско сдружение „Единство“, което ще обедини привържениците на синята идея.
Това съобщи самата тя в петък вечер пред БНТ.
Бишият външен министър и член на СДС уточни, че решението е по инициатива на млади десни привърженици.
Сдружението е резултат от инициативата „Единство“, която действаше в рамките на "Синята коалиция" и имаше за цел да обедини отново ДСБ и СДС.
Основните защитници на тази идея бяха бившите членове на СДС Надежда Нейнски и Мартин Димитров.
По думите на Нейнски не е задължително сдружението да прерасне в политическа формация.
„Съюз „Единство“ не се формира, за да прерасне в поредната партия, която да влезе в преговори и в търсене на позиции“, подчерта Нейнски.
Решението за регистрацията на „Единство“ идва по-малко от седмица, след като Нейнски обяви, че очаква единна десница на изборите.
Тогава тя не се ангжира с предположение кой от сините лидери може да обедини десните избиратели.




















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
08.12 2012 в 13:19
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
08.12 2012 в 11:57
Този коментар е скрит заради нарушаване на Правилата за коментиране.
Свидетел на трагедията на Тракия: Няма спирачен път и следи от спукана гума на тира
Санкциите срещу Русия удариха самолетостроенето й. Производството на нови лайнери зацикли и дори спря
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
И окупираната Херсонска област остана без ток
Зелена светлина за 40-дневен план на СБУ за принуждаване на Русия да спре войната
ВСУ удари завод Азот в Новомосковск