Арестуваха българи, изнасяли кръстове в Италия

29 November 2012 в 13:03 2073 0
Арестуваха българи за търговия на старинни ценности
Арестуваха българи за търговия на старинни ценности

Операция ГДБОП и властите от Италия залови престъпна група, която нелегално е изнасяла и продавала български ценности на Ботуша.

Бандитите са развивали дейността си във Верона, където са била засечена от местните власти. От 23 ноември е започнала и подготовката по залавяне и арестуването на българите.

В Русе при опит за търговия са задържани двама мъже.

По време на акцията са конфискувани пет средновековни кръста, 20 монети от бял метал, три пръстена с геми и две антични екзагии. 

Следете новините ни в :
    Най-важното
    Всички новини
    X

    Георги Пашов: Световното първенство оправдава очакванията, Мексико е голямата изненада на турнира