Влак на частната жп компания "ПИМК" е катастрофирал в Румъния, между Крайова и Букурещ. Загинал е началникът на влака, съобщи собственикът на компанията Илиян Филипов пред бТВ.
Той определи ситуацията като нелепа, защото влаковете са се движили в отделни коловози, а два от вагоните са дерайлирали в движение и са ударили нашия влак.
„Това е едно на 10 милиона да се случи, точно при разминаване да дерайлират вагони, но това е факт. Нелепа ситуация“, каза още Филипов.
При сблъсъка и локомотивът на бг влака е излязъл от релсите.
Двата дерайлирали вагона са били празни и са се връщали към завода на BMW, уточни Илиян Филипов. По думите му машинистите са здрави, на началникът на влака е загинал. Той е румънски гражданин.
„Той е от румънския ни клон, от румънската ни фирма е, обясни още Филипов.
Припомняме, че влак на ПИМК и на БДЖ се удариха челно край София миналия месец. В катастрофата загинаха двама машинисти.
Следете новините ни в :
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
5
1
20.02 2025 в 11:06
ВСУ: Нямаме си полигони, затова новите балистични ракети ще ги тестваме в Русия
МЗ видя в гладната стачка на проф. Шиварова заплаха за трансплантациите
Собственикът на фирмата с мантинелите на ''Тракия'': Тествани са само при два удара - с коли по 900 и 1500 кг
БАБХ изтегли от пазара 6 т фалшиво масло
Путин: Напредваме по фронтовата линия, недостигът на гориво е временен