Григор Димитров продължава в Ню Йорк, Пиронкова отпадна

OFFNews 31 август 2021 в 12:44 2369 0

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за втория кръг на Откритото първенство на САЩ. Поставеният под номер 15 в схемата при мъжете Димитров победи участващия с "уайлд кард" представител на домакините Сам Рифис с 6:1, 7:6(3), 6:3 за 2:05 часа.

Българинът нямаше проблеми в първия сет, в който направи два пробива.

Във втората част след 2:2 всеки печелеше подаванията си, а в тайбрека Димитров поведе с 5:2 и след 7:3 затвори сета.

Димитров взе аванс с 3:0 в третата част на двубоя, пропусна три мачбола в осмия гейм, но в деветия взе подаването си на нула и стигна до крайния успех.
Българинът завърши с 14 аса и 42 печеливши удара.

Във втория кръг Димитров ще играе срещу 22-годишния Алексей Попирин (Австралия), който е 73-и в световната ранглиста.

В надпреварата при дамите Цветана Пиронкова отпадна в първия кръг. Българката загуби от 25-ата в схемата и 27-а в света Даря Касаткина (Русия), осминафиналистка в турнира през 2017 година, с 2:6, 1:6 за 64 минути.