
Южнокорейският актьор О Йон-су, известен с ролята си в първия сезон на хитовия сериал "Игра на калмари" на Нетфликс, бе признат за виновен в сексуален тормоз и получи условна присъда, съобщиха АФП и Ройтерс, позовавайки се на съдебен представител.
Районният съд в град Сувон осъди актьора на осем месеца затвор условно за две години, както и на 40 часа обучение в програма за терапия срещу сексуална агресия.
О Йон-су, който е на 79 години, бе обвинен за случай на сексуално посегателство през 2017 г., но отрече обвинението. На излизане от съда той каза пред журналисти, че възнамерява да обжалва присъдата. Актьорът разполага със седем дни за процедурата.
Прокуратурата обвини О през 2022 г. и поиска присъда от една година затвор, съобщиха местни медии. Южнокорейската организация за защита на правата на жените Womenlink приветства съдебното решение и призова актьора да се извини на жертвата. "Обвиняемият прилича на други извършители на сексуално насилие в киното в миналото, които се опитват да прикрият сексуалното си насилие като "услуга" и "приятелство", написаха от организацията в социалната мрежа Екс (известна преди като Туитър).
Актьорът бе отличен със "Златен глобус" за поддържаща роля за превъплъщението си в образа на О Ил-нам или играч 001 в хитовата поредица "Игра на калмари", който впоследствие се оказа задкулисният организатор на кървавото развлечение за богаташи. Той е първият южнокореец, спечелил престижната кинонаграда. Заради обвинението той отпадна от бъдещ филмов проект в Република Корея.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
2100
1
15.03 2024 в 17:57
Дронопадът по Черноморието продължава. Днес откриха още 3
Свързана с първия вицепремиер на Русия верига бензиностанции е пред фалит
Прокуратурата иска постоянен арест за още 3-ма за убийството на Младежкия хълм в Пловдив
Велосипедисти излизат на протестно шествие тази вечер
Грешка при попълването на документи е спасила българка от смърт при наводнението в Непал