Милена Тодорова допусна пет грешки в стрелбата и остана 41-ва в преследването

OFFNews 30 януари 2021 в 13:19 2533 0

Милена Тодорова завърши участието си на европейското първенство по биатлон в полския зимен център Дужники Ждруй с 41-во място в преследването.

Българката стартира 11-а, като след първата стрелба направи две наказателни обиколки. После бе безгрешна от легнал, но от прав отново допусна две грешки, плюс още един пропуск при последното си влизане на рубежа.

Така с общо 5 наказателни обиколки Милена финишира 41-ва, на 3:20 минути от шампионката Камила Жук, която завърши с перфектна стрелба за да спечели втора евротитла за домакините.

Така приключи българското участие на европейското първенство в Полша, което завършва утре със смесените щафети.

Следващите важни стартове в биатлона са на световния шампионат в Поклюка (Словения) от 9 до 22 февруари, за тях българските национали ще продължат подготовка на лагер в Риднау (Италия).