Лора Христова записа най-силното си каране в биатлона, след като днес завърши 13-а в индивидуалния старт на 15 км за жени на Световното първенство в Ленцерхайде, Швейцария.
Българката направи само една грешка в стрелбата, като завърши с време 43:58.3 - десетата Франциска Пройс от Германия бе с 43:21.0. Останалите две наши представителки днес - Милена Тодорова и Мария Здравкова, се наредиха съответно 63-а и 90-а.
Победителка стана французойката Жулия Симон. Със среброто се окичи Ела Халварсон от Швеция, а трета остана сънародничката на Симон - Лу Жанмоно. В топ 10 влязоха още Суви Минкинен (Финландия), Юлия Джима (Украйна), Елвира Йоберг (Швеция), Туули Томингас (Естония), Марен Киркейде (Норвегия) и Жюстин Бреза-Буше (Франция).
За Симон това е седмо злато от световни първенства. Тя има и три бронзови отличия. Единственото първо място на Световно, което липсва в колекцията на френската биатлонистка, е от дисциплината масов старт.
Масовият старт на 12.5 км за жени в Ленцерхайде е в неделя, 23 февруари.


























Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
18283
1
18.02 2025 в 20:13
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Новая газета: Патриарх Даниил е агент на Москва, Радев - лобист на Лукойл
Ивелин Михайлов с план Б за Исторически парк: Сменя посоката от култура към пари
Започва проверка замърсена ли е водата на Шофьорския плаж във Варна
Започва избор на новата антикорупционна комисия