Краси Анев набира форма преди ПьонгЧанг 2018

OFFNews 20 януари 2018 в 18:06 5217 0

Звездата ни в биатлона Красимир Анев демонстрира възходяща форма в последните стартове за Световната купа преди олимпиадата в Пьонгчанг.

Днес самоковецът се класира на 15-о място в преследването на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва. Анев допусна две грешки в четирите стрелби и финишира на 2:47.0 минути зад победителя Йоханес Тингес Бьо (Норвегия). Така Анев се класира за утрешния масов старт.

24-годишният Бьо повали всичките 20 мишени и преодоля дистанцията за 31:14.4 минути. Втори остана носителят на Световната купа Мартен Фуркад. Французинът остана втори с пасив от 1:00.5 минута, след като пропусна още първата мишена в състезанието. Руснакът Антон Шипулин се класира трети с една грешка в стрелбата и с изоставане от 1:18.4 минута.

В класирането за Световната купа след 14 старта води Мартен Фуркад със 774 точки, пред Йоханес Тингес Бьо (Норвегия) със 742 точки и Яков Фак (Словения) с 438 точки. Красимир Анев е 43-и с 88 точки.

Седемкратната световна шампионка Лаура Далмайер от Германия пък спечели преследването на 10 километра за жени. Носителката на Световната купа за миналия сезон Далмайер повали 19 от 20 мишени и измина трасето за 29:45.0 минути.

Италианката Доротея Вирер финишира втора с изоставане от 17.3 секунди и с две грешки в стрелбата. Трикратната олимпийска шампионка от Сочи 2014 Даря Домрачова (Беларус) остана на третата позиция с две грешки и пасив от 20.2 секунди. Надпреварата премина без българско участие.