Коукалова спечелила най-ценните си трофеи в леглото

OFFNews 23 декември 2017 в 20:18 6934 0

Биатлонистката Габриела Коукалова спечели анкетата за спортист на годината в Чехия.

През този сезон 28-годишната състезателка в атрактивния зимен спорт спечели пълен комплект медали от световното първенство в Хохфилцен, а също така отнесе в родината си и два малки кристални глобуса от Световната купа.

На второ място се нареди състезателката по хвърляне на копие Барбора Шпотакова, а третото място е за бившата номер 1 в тениса Каролина Плишкова.

"Идваше ми да разбия короната за номер 1 и да раздам по парченце на всеки спортист на церемонията за щастие. Посвещавам наградата на своята майка.

Този трофей е важен за мен, но се надявам да не съм казала още последната дума в своята кариера. Вярвам, че мога да постигна отново високи резултати.

Припомних си последния етап от Световната купа в Ханти-Мансийск през 2016 година, когато спечелих Големия кристален глобус. Забавно е, че двете най-важни награди в живота си спечелих, докато се намирах в леглото", споделя Коукалова.