Йоханес Тингнес Бьо отвя конкуренцията в Анси льо Гран Борнан

OFFNews 22 декември 2019 в 15:17 1988 0

Суперзвездата на биатлона Йоханес Тингнес Бьо триумфира в първия масов старт на 15 км за сезона от Световната купа в Анси льо Гран Борнан.

Норвежецът допусна само една грешка при третата стрелба и финишира с време 41.36:3 минути. Второто място зае французинът Емилен Жаклен. Той също показа отличен мерник днес, като направи един пропуск, също в третата стрелба и завърши на 42.1 секунди от победителя.

Трети се класира братът на Йоханес Бьо - Тарей. Той направи много силно състезание, като бе безгрешен в първите три стрелби, но направи един пропуск в четвъртата и това му попречи да се пребори за втората позиция. Тарей Бьо остана на 51.8 секунди от брат си.

Българският представител в днешното състезание Владимир Илиев, нямаше ден в стрелбата. Спортист номер 1 на България за тази година направи 6 пропуска (1+1+4+0) на огневия рубеж, като 4 от тях се случиха в третата стрелба.

Илиев обаче показа великолепно бягане, бе безгрешен в последната четвърта стрелба и завърши на 20-о място, на 3:34.8 минути от Йоханес Бьо.

В генералното класиране за Световната купа норвежецът е лидер с 374 точки. Втори е Тарей Бьо с 313, трети е Кентен Фийон Майе с 281, а Мартен Фуркад е четвърти с 267. Владо Илиев е 24-и със 102 пункта, а Красимир Анев е 46-и с 26.