Два случая на коронавирус в националния по биатлон

OFFNews 09 януари 2022 в 17:58 2374 0

Два положителни теста за КОВИД-19 има в българския отбор по биатлон на Световната купа в германския зимен център Оберхоф, съобщиха от БФБиатлон.
Младата състезателка Лора Христова и ваксмайсторът Стефани Попова са заразени. Двете са поставени под 14-дневна карантина.

"Останалите български състезатели са добре и не са дали положителни тестове. Всички дават PCR проби всеки ден", добавиха от федерацията.

Междувременно най-добрият български състезател Владимир Илиев завърши на 13-о място в преследването на 12.5 км.

Илиев направи силно състезание. Той пропусна само една мишена в първата от четири си стрелби и завърши с пасив от 1:31.8 минута след победителя Кентен Фийон Майе от Франция.

Това е най-доброто класиране за Илиев в Световната купа от началото на сезона.

Кентен Фийон Майе триумфира с 36:28.3 минути, въпреки че направи две грешки в стрелбата. Така той записа трети успех за сезона, девети индивидуален в кариерата си и шести в преследването.

На второ място се нареди Себастиан Самуелсон от Швеция на 9.9 секунди с една пропусната мишена, а трети е Тарей Бьо (Норвегия) с пасив от 15.6 секунди и три грешки в стрелбата.

Следващите стартове са в Руполдинг (Германия) от 12 до 16 януари.