Биатлонистки едва не пострадаха в Антхолц

OFFNews 21 януари 2018 в 15:42 6287 0

Две елитни германски биатлонистки едва не пострадаха по време на масовия старт на 12.5 километра от Световната купа по биатлон в италианския зимен център Антхолц-Антерселва.

Върху главите на Франциска Пройс и Марен Хамершмид се изсипа натрупал се по дърветата край трасето сняг, като в момент видимостта пред тях стана нулева, но те продължиха и в крайна сметка завършиха в топ 10 - Хамершмид е 6-а, а Пройс - 8-а.

Победата грабна трикратната олимпийска шампионка от Сочи 2014 Дария Домрачова от Беларус. 31-годишната съпруга на легендата Оле Ейнар Бьорндален преодоля трасето за 40:23.9 минути и пропусна само една мишена в четирите си стрелби.

Така тя записа втора победа за сезона и 30-а в кариерата си за Световната купа.

Двукратната олимпийска шампионка Анастасия Кузмина (Словакия) остана втора с три грешки и изоставане от 11.9 секунди.
Трета финишира Кайса Макарайнен от Финландия на 16.2 секунди с четири пропуснати мишени.

Италианката Доротея Вирер водеше преди последната стрелба, но в нея направи два пропуска и в крайна сметка завърши седма на 29.4 секунди зад Домрачова.