Мъжката щафета на България зае 10-о място в старта на 4 по 7.5 км от Световната купа по биатлон в Хохфилцен (Австрия).
Антон Синапов, Владимир Илиев, Димитър Герджиков и Красимир Анев направиха много силно за стандартите си състезание, като използваха само 7 допълнителни патрона, не влязоха в наказателна обиколка и финишираха на 10-а позиция в крайното класиране, на 1:57.9 минути след изненадващите победители от Швеция.
Олимпийският шампион в състав Пепе Фемлинг, Мартин Понсилуома, Торстейн Стенерсен, Себастиан Самуелсон измина трасето за 1:16.10.6 часа като използваха пет допълнителни патрона и без наказателна обиколка. Шведите бяха без най-добрите си биатлонисти - Фреди Линдстрьом и Йеспер Нелин.
На втора позиция на 3.6 секунди завърши Норвегия без наказателна обиколка и 7 допълнителни патрона.
Бронзовото отличие завоюва Германия с изоставане от 28.8 секунди (1 наказателна обиколка и 6 допълнителни патрона). Германците вървяха едва 14-и след втория пост, но след това успяха да наваксат и да намерят място сред призьорите.
Следващият кръг от Световната купа ще се проведе в Нове Место (Чехия) от 20 до 23 декември.
Следете новините ни в :

















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
11000
1
16.12 2018 в 19:47
Атентаторът от коледния базар в Магдебург получи доживотна присъда
25-има са задържани по аферата 'Баба Алино', сред тях и петима общинари
Задържаха поляк в Бургас, издирван с европейска заповед за арест
Маркет линкс: Правителството губи 5% доверие за месец
Осъдиха бившата първа дама на Южна Корея на 7 г. затвор, приемала скъпи подаръци