Биатлонистите ни завършиха в топ 10 в Хохфилцен

OFFNews 16 декември 2018 в 18:14 2257 1

Мъжката щафета на България зае 10-о място в старта на 4 по 7.5 км от Световната купа по биатлон в Хохфилцен (Австрия).

Антон Синапов, Владимир Илиев, Димитър Герджиков и Красимир Анев направиха много силно за стандартите си състезание, като използваха само 7 допълнителни патрона, не влязоха в наказателна обиколка и финишираха на 10-а позиция в крайното класиране, на 1:57.9 минути след изненадващите победители от Швеция.

Олимпийският шампион в състав Пепе Фемлинг, Мартин Понсилуома, Торстейн Стенерсен, Себастиан Самуелсон измина трасето за 1:16.10.6 часа като използваха пет допълнителни патрона и без наказателна обиколка. Шведите бяха без най-добрите си биатлонисти - Фреди Линдстрьом и Йеспер Нелин.

На втора позиция на 3.6 секунди завърши Норвегия без наказателна обиколка и 7 допълнителни патрона.

Бронзовото отличие завоюва Германия с изоставане от 28.8 секунди (1 наказателна обиколка и 6 допълнителни патрона). Германците вървяха едва 14-и след втория пост, но след това успяха да наваксат и да намерят място сред призьорите.

Следващият кръг от Световната купа ще се проведе в Нове Место (Чехия) от 20 до 23 декември.