Стресът засяга всички човешки органи, включително зрителната система, пише "Известия", позовавайки се на доктора на медицинските науки, професор, офталмолог и очен хирург Игор Азнаурян.
Според специалиста при продължително негативно емоционално състояние човек може да започне да вижда "двойно", както и да получи неприятното усещане за крампи.
Причината за това не е попаднала прашинка в окото, а особено състояние на възбуда на нервните рецептори. Ако очите започнат да реагират, ще настъпи реакция и на сърдечносъдовата система, което може да бъде опасно не само за качеството на живот, но и за самия живот, отбелязва офталмологът.
В случай че възникнат проблеми с очите е необходимо човек да се обърне към специалист.
Азнаурян напомня, че борбата със стреса може да се води не само с медикаменти. Полезно средство за разтоварване е активното ходене.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел