Кипърското правителство реши медикаментите, прилагани на хора срещу COVID-19, които вече не се използват, да бъдат отпуснати за лечение на инфекциозен перитонит при котките, съобщи кипърското издание „Филелефтерос“.
Лекарствата ще бъдат предоставяни от областните ветеринарни служби на собствениците на котките срещу заплащане и по рецепта, издадена от ветеринарен лекар.
Според организации за защита на животните, цитирани от ДПА, става дума за препаратите „Ремдесивир“ и „Молнупиравир“.
Инфекциозният перитонит при котките се предизвиква от котешки коронавирус, който не е опасен за хората.
От месеци в Кипър сред котките има епидемия от инфекциозен перитонит. Няма сигурни данни за броя на засегнатите животни, но според организации за защита на животните заболяването е отнело живота на около 30 процента от бездомните котки.
















Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Ето защо подлез до Борисовата градина бе боядисан в зелено
Дара се отказа да пее на фестивал с проруски изпълнители
Две български фирми са мамили с фалшиво немско масло 'Deutsche Markenbutter'
Русия обмисля пълна забрана на износа на дизел