Има научни данни, че някои от лекарствата за хепатит B и C до известна степен засилват защитата от инфекция с коронавирус". Това каза по Нова телевизия проф. Красимир Антонов, началник на отделение към Клиниката по гастроентерология на УМБАЛ "Св. Иван Рилски".
Той уточни, че много от пациентите с хепатит са на постоянна терапия и на всеки 6 месеца трябва да са в клиника.
Професорът коментира и случая със затворените клиники в болницата заради заразени с COVID-19.
„В отделението ни по гастроентерология бяха инфектирани, преди две или три седмици, пациенти и медици. Единият пациент преди да влезе в клиниката беше приет в нашата онкология. Идвайки при нас, за да уточним неговата тежка чернодробна болест, се оказа, че той е заразен с коронавирус. Установихме го, когато се направиха първите PCR тестове. Тогава се разбра, че имаме 12 инфектирани медицински лица и четирима пациенти. Един от пациентите е имал контакт с онкоболния“, разказа Антонов.
Какви мерки срещу разпространение на заразата се вземат в Александровска болница обясни проф. Емил Паскалев, началник на Клиниката по неврология и трансплантология.
По думите му, всеки пациент, който се приема, се изследва за COVID-19 и му се прави снимка на белия дроб. Така не се допуска вирусът да влезе в клиниките, уточни той.
Темата за безопасността на лечебните заведения стана особено актуална след увеличаването на положителните проби сред медицинските лица. Появиха се и случаи на пациенти с коронавирус след лечение в болници.
Коментари
Моля, регистрирайте се от TУК!
Ако вече имате регистрация, натиснете ТУК!
Няма коментари към тази новина !
Последни коментари
Танас
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)
Деспин Митрев
Бивш депутат на ИТН внезапно оглави партията на Божков
Деспин Митрев
Румъния влиза в Шенген на 1 януари, увери премиерът Чолаку
Johnny B Goode
Русия за първи път изстреля междуконтинентална балистична ракета по Украйна (снимки, обновява се)